Тури в Бутан

Фотозвіти
Відпочинок у Королівстві громового дракона

Бутан — невелике королівство, розташоване між Індією і Китаєм. Це одне з найдивовижніших і загадкових місць на планеті, чарівне своєю красою і неповторністю. Екскурсійні тури в Бутан допоможуть поринути у світ буддизму, побачити містичні храми древніх буддистів, відвідати природні заповідники з багатим рослинним і тваринним світом. Колись недоторкане й ізольоване місце сьогодні стало одним з найпопулярніших туристичних напрямків. Подорож в Бутан допоможе розслабитися і відпочити від повсякденних турбот, подарувавши спокій і затишок. Якщо ви давно хотіли відвідати країну найщасливіших людей, зустріти світанки в Гімалаях або ж пізнати всі тонкощі буддисткою культури, тоді вам однозначно необхідна путівка в Бутан.

Поїздка до Бутану: як дістатися?

Оскільки туризм у країні почав розвиватися тільки 30 років тому, це пояснює складність подорожі в Бутан. Тому, найкращим способом як дістатися з України та Києва в Бутан є авіапереліт. На території держави розташований один міжнародний аеропорт Паро, який приймає рейси тільки місцевих авіакомпаній. Напряму потрапити в країну не можна. Летіти потрібно з однією пересадкою в Катманду, Делі, Мумбаї, Сінгапурі, Бангкоку, після чого можна вирушати в країну. Туристична поїздка в Бутан зазвичай триває від однієї до двох тижнів. Загалом на дорогу доведеться витратити від 12 годин, а ціна на тур залежить від кількості днів, програми туру, вартості авіаперельоту. Потрапити в країну досить проблематично, тому варто купити путівку в Бутан заздалегідь.

Віза та митний контроль

Туризм у Бутані строго регламентований і контролюється державою. Віза обов'язкова для туристів з будь-яких країн. Сама віза оформляється по прибуттю в аеропорт, проте перед цим потрібно відправити документи для отримання візового дозволу. Для цього треба заздалегідь зробити бронь і оплатити обраний тур, який узгоджений з офіційними туристичними компаніями в Бутані. Зробити це можна через туроператора. Що стосується митниці, то жартувати з ними не варто. Весь багаж дуже ретельно перевіряється. Виробництво тютюнових виробів на території країни заборонено, тому ввозивши сигарети, доведеться заплатити мито у 225%. Крім стандартних заборонених предметів, заборонено ввезення військового спорядження, товарів, зроблених зі шкір або кісток, антикваріату.

Транспорт

Тривала ізоляція від решти світу залишила свій слід у транспортній системі країни. Основний транспорт у Бутані — автобуси та автомобілі. Інших видів транспорту тут зовсім немає. У планах побудувати мережу невеликих аеропортів. Пересування територією країни здійснюється строго за туристичним маршрутом і на транспортних засобах, наданих туроператором. Всі переміщення відстежуються гідами групи, тому єдиний спосіб подорожувати країною — це разом із групою на автобусі.

Клімат у Бутані

Особливістю погодних умов є те, що погода в Бутані залежить від висоти місцевості. Великий вплив на клімат мають мусони. Південна частина країни, де розташовані рівнини, характеризується субтропічним, вологим і жарким кліматом. Температура тут тримається на рівні +30 С вдень. Центральна частина розташована в помірному кліматичному поясі. Північ круглий рік у снігу. Найкращими і популярними періодами для відвідування Бутану є період з березня по травень і з кінця вересня по листопад. У ці проміжки часу встановлюється тепла і сонячна погода, яка сприяє комфортному вивченню країни.

Кухня в Бутані

Населення країни досить бідне, в основному займаються сільськогосподарською діяльністю. Тому рецепти та страви місцевої кухні відносно прості. Безліч кулінарних традицій були запозичені у сусідніх країн. Для приготування різних страв використовують рис, злаки, овочі, молочні сири, м'ясо. Особливим інгредієнтом вважається добра порція перцю чилі. Спробувати з їжі в Бутані потрібно страви національної кухні. Серед них «ема-датсе» — тушковані в сирному соусі зі спеціями стручки чилі-перцю, «кева-пхагша» — свинина, подана з картоплею і спеціями, а також «тшоем» — тушковану з рисом і грибами яловичину. Обов'язково варто спробувати бутанський чай, яким зазвичай запивають їжу.

Головні пам'ятки

У захованій в горах країні, абсолютно незайманою залишилася природа, збереглися дивовижні пейзажі та річки з прозоро чистою водою. Кожен може знайти що подивитися в Бутані, і почати треба з «дзонгів» — величезних монастирів, розкиданих по всій території країни. Головною визначною пам'яткою вважається Тхімпху — столиця Бутану, що є королівською резиденцією. Також, тут можна подивитися на 50-метрову статую Будди, а ще відвідати Національну бібліотеку, де зберігаються найдавніші манускрипти. Обов'язково варто відвідати духовний центр країни Джакар. Любителі природи можуть відвідати один із 10 заповідних районів, а також кращі національні парки Бомделінг і Кхалінг. Присутні й екстремальні види розваг. Бажаючи придбати новий досвід і прилив адреналіну, спробуйте себе в трекінгу або рафтингу.

Що варто знати про поїздку в Бутан

Туристична путівка в Бутан — це відмінний спосіб відкрити для себе нові горизонти. Однак, перш ніж вирушати туди, потрібно знати деякі правила. Перш за все, куріння суворо заборонено. Для туристів відведені спеціальні місця. Обов'язково візьміть закритий одяг, інакше до деяких храмів Ви просто не потрапите. Також, на території деяких монастирів заборонена фотозйомка, про що заздалегідь потрібно уточнити у гіда. Країна досить бідна, тому плануючи поїздку візьміть усе необхідне з собою, включаючи медичні препарати, оскільки їх тут може просто не бути. Щоб не втратити платоспроможність в непотрібний момент, намагайтеся мати при собі готівку. Картою можна розраховуватися тільки у великих магазинах і готелях, а банкоматів і зовсім немає. В іншому, тут все як і всюди — усміхнені та добрі люди, що підтверджують позитивні відгуки про тур у Бутан.