Тури в Бруней

Фотозвіти
Відпочинок у Брунеї

Бруней — найбагатша країна Азії. Бруней — країна в Південно-Східній Азії на острові Борнео. Офіційна назва — Бруней-Даруссалам, узбережжя омивається Південно-Китайським морем. Межує з Малайзією. Столиця — Бандар-Сері-Бегаван. Територія держави поділена на дві частини: західну (ширина 90 км) і східну (ширина 25 км). Ландшафт Брунею формують невисокі пагорби та рівнини. Найвищі точки не перевищують 900 метрів над рівнем моря. 90% країни — це дикі тропічні ліси.

Мова

У Брунеї дві державні мови: малайська і англійська. Місцеве населення також широко використовує китайську.

Валюта

Державна валюта — брунейський долар BND. 1 BND = 18.89 UAH. Послуги обміну валюти надають в банках, аеропортах, готелях і обмінних пунктах. Дорожні чеки потрібно переводити в державних банках. Кредитні картки Mastercard, Visa приймають у всіх великих супермаркетах і готелях.

Клімат

У Брунеї екваторіальний морський клімат. Середньорічне значення температури коливається в районі позначки +27 °С В країні цілий рік тримається висока вологість повітря. Рівень опадів — до 4000 мм на рік. Найбільш дощовий — вересень-січень.

Релігія

Малайці сповідують іслам. Китайці, друга за чисельністю група, — носії буддійської віри. Решта сповідує, в основному, католицизм.

Населення

Малайці — етнічна найчисленніша громада Брунею (65%). На території країни проживає майже 60 тисяч китайців, складових другу за величиною групу населення. Майже 20 тисяч осіб — представники інших національностей, включаючи корінних жителів, європейців та ін.

Митниця

Вивіз національної грошової одиниці обмежений сумі 1000 брунейський доларів. Заборонено імпорт індійської валюти. Можна законно провезти через кордон 200 сигарет, 225 г тютюну, 1 літр спиртних напоїв. Дозволено ввозити деякі види ліків за умови наявності рецепта лікаря. Наркотики, порнографічні матеріали, валюта Ізраїлю, зброя, антикваріат — під забороною.

Кухня Брунею

Брунейський кухня — мікс індійських, китайських та арабських кулінарних традицій. Головний продукт, який використовується практично у всіх блюдах, — рис. Варіацій його приготування безліч: рис з бобами, м'ясом, рибою, овочами. Алкоголь у країні не виробляють.

Безпека

За рівнем безпеки держава займає лідируючі позиції серед азіатських країн. Рівень злочинності тут низький. Варто пам'ятати, що це ісламська країна, де важливо дотримуватися негласних правил поведінки, бути стриманим в одязі та публічному прояві почуттів. Перед відвідуванням країни рекомендується зробити щеплення від поліомієліту, тифу, гепатиту. Воду краще вживати бутильовану або термічно оброблену.

Економіка

Бруней — одна з найбагатших країн Південно-Східної Азії. Національний капітал — результат надприбуткової нафто- і газодобувної галузі. Після столітнього перебування під протекторатом Великобританії, на початку вісімдесятих років 20-го століття Бруней отримав незалежність. З цього історичного моменту почалася нова ера в розвитку країни. Сьогодні в Брунеї найвищий рівень життя серед всіх азіатських країн. Державний устрій — монархія, влада передається у спадок. Багатомільйонні прибутки від торгівлі нафтою дозволили накопичити величезний національний капітал, який раціонально розподіляється на благо місцевого населення. У Брунеї унікальна для Азії система соціальної інфраструктури: всім громадянам країни безкоштовно надається житло, безвідсоткові позички, відсутність прибуткового податку, медицина та освіта.

Готелі Брунею

П'ятизірковий готель The Empire має статус одного з найрозкішніших у світі. Готель вражає багатством оформлення номерів. Навколо готелю розбили тропічний сад площею 165 га. У відпочиваючих є можливість поплавати в басейні з штучним піщаним дном, насолодитися фільмом в кінотеатрі, пограти в теніс і гольф і навіть осідлати коня. У Брунеї можна зняти і бюджетне туристичне житло.

Пам'ятки Брунею

Найяскравіша архітектурна споруда Брунею — палац султана «Нурул Іман», увінчаний позолоченими куполами. Відвідувачів пропускають до палацу виключно 15 липня (дата, коли країна святкує день народження свого правителя). Популярне місце паломництва туристів — мечеть Омара Сайфуддіна, прикрашена мармуром. Варто також побачити «Махлігай» — споруда, побудована на воді. У будівлі традиційно проводять саму знакову церемонію — коронацію султана. Разом з дітьми обов'язково потрібно відвідати парк атракціонів Джерудонг, в якому величезна кількість сучасних розваг, незабутнє лазерне шоу і кольорові фонтани.