Тури в Ефіопію

Фотозвіти
Відпочинок в Ефіопії

Ефіопія — відносно невелика держава, що розташувалося в східній частині Африки, де цілий рік світить сонце. Екскурсійні тури в Ефіопію нададуть унікальну можливість відвідати загадкові і таємничі місця проживання стародавніх предків, почути захопливі історії та розповіді місцевих жителів, ближче познайомитися з природною красою цього краю і багатими історичними пам'ятками. Подорож в Ефіопію відкриває туристам дивовижний світ, здатний перевернути вашу свідомість. Це місце, де колись давно люди жили в гармонії та злагоді з природою, де правила велика і знаменита цариця Савська, де самобутність і незалежність місцевого населення змушує захоплюватися цим народом. Путівка в Ефіопію подарує масу позитивних емоцій, дивовижних вражень, показавши всю різнобічність нашого дивовижного світу.

Поїздка до Ефіопії: як дістатися?

Будь-яка подорож, у тому числі й туристична поїздка в Ефіопію, має починатися з розробки маршруту до країни. Єдиним адекватним способом як дістатися з України та Києва в Ефіопію є авіапереліт. При цьому прямих рейсів із Києва поки що немає, тому летіти доведеться з пересадками. Швидше за все дістатися до столиці країни Аддіс-Абеби, де розташований найбільший міжнародний аеропорт, можна через Рим. Дорога займе приблизно 11 годин. Найбільш популярним є рейс Київ — Стамбул — Аддіс-Абеба. Водночас зробити пересадку можна в Лондоні, Брюсселі, проте така подорож займе набагато більше часу. Ціна на тур багато в чому залежить від кількості проведених у країні днів, екскурсійної програми. Якщо хочете позбутися зайвих клопотів, пов'язаних з організацією туру, рекомендуємо купити путівку в Ефіопію.

Віза і митний контроль

Щоб потрапити на територію країни, жителі України повинні оформити візу. Зробити це можна двома способами: заздалегідь подавши документи на оформлення дозволу на в'їзд або ж прямо в аеропорту. В Україні представництва країни немає, тому необхідно буде вирушити в Москву або скористатися послугами кур'єрів. Віза на місці проставляється тільки в Аддіс-Абебі, вартість становить 20 доларів і її дія розрахована на 30 днів. Держава регламентувала жорсткі правила, що забороняють ввозити та вивозити національну, іноземну валюту. Будь-які суми підлягають декларації, у тому числі дорогоцінні камені та метали. У список заборонених предметів для ввезення потрапили наркотичні речовини та прекурсори, зброя, порнографічні матеріали. Також, строго заборонено вивозити товари та речі, зроблені з матеріалів тваринного походження без відповідних документів (товарних чеків).

Транспорт в Ефіопії

В основному, пересуватися по країні можна будь-яким видом транспорту, крім морського. Однак, через складну, труднопрохідну місцевість та низький рівень економіки, переважає лише один вид транспорту. На території країни існує лише одна залізнична гілка. Основний транспорт в Ефіопії — літаки, де головним фаворитом в організації внутрішніх рейсів є Ethiopian airlines. Авіасполучення між містами налагоджено відмінно, так що подорожувати по країні дуже зручно. Також, популярним видом пересування по країні є автобуси. Чіткого розкладу в автобусів немає, особливо це стосується рейсів на невеликі дистанції. Автобуси постійно переповнені, місця краще займати заздалегідь. Пересуватися містом можна на громадських автобусах або ж на таксі, яких тут два види. Перший — жовте для туристів, друге використовують місцеві жителі.

Клімат

Однією з переваг країни є її вдале розташування в субекваторіальному та екваторіальному кліматичних поясах. Погода в Ефіопії завжди тепла, і водночас більш прохолодна й волога, ніж в країнах-сусідах. Практично всі великі міста країни знайшли своє місце на високогір'ї. Різкі сезонні зміни температури не характерні для даного регіону, однак спостерігаються добові перепади аж до 10-15 С. Опади випадають стабільно в великих кількостях. Гірські райони по праву є більш прохолодними, іноді бувають заморозки. Погодні умови в східних регіонах більше схожі на пустелю, клімат жаркий, сухий. Середньорічна температура тримається на рівні +25 С. Кращим періодом для відвідування країни є вересень-лютий або квітень-травень, коли встановлюється середня температура повітря.

Національна кухня в Ефіопії

Місцева традиційна кухня має велику схожість з кулінарними традиціями сусідів, які надали на неї значний вплив. Кухня не особливо різноманітна, багато хто вважає її банальною і простою. Відмінною особливістю є повна відсутність столових приладів, їжа вживається виключно руками. Одночасно аналогом тарілки та хліба виступає тефовий коржик — «інджера». Його можуть подавати як закуску, десерт, хліб і навіть як основну страву. Більшість страв є вегетаріанськими, проте можна знайти й м'ясну їжу. Спробувати із їжі в Ефіопії необхідно популярний «уот» — заправлені спеціями цибулю і тушковані варені яйця, «тібси» — смажене м'ясо з гострим соусом, а також традиційне рагу «ват», яке готують практично з усього. Найситнішою стравою є відбивна «тібс» із яловичого м'яса.

Пам'ятки Ефіопії

Люди з усього світу їдуть, щоб побачити три основних стовпи пам'яток — природа, історія, релігії, тому кожен турист може знайти що подивитися в Ефіопії. Насамперед обов'язково потрібно відвідати культурно-історичний центр — столицю Аддіс-Абебу, де розташований унікальний музей великого правителя країни імператора Менелика II. Головним надбанням є Національний історичний музей, цікавий любителям історії людського роду. Усім туристам радимо відвідати озеро Тана, звідки починає свій шлях велика річка Ніл. Релігійним людям рекомендуємо відвідати Лалібелу з її 12 церквами розташованими усередині скель. Дізнатися більше про легендарну Соломонову династію можна відвідавши Гондер. Своїми природними можуть порадувати Національний парк Семіен, Велика рифтова долина, де мешкають унікальні та рідкісні представники місцевої флори та фауни. Особливою красою відрізняється діючий вулкан Ерта-Алі.

Що варто знати про поїздку до Ефіопії

Туристична путівка в Ефіопію вимагає деякої інформації про країну. Під час перебування в країні, рекомендуємо дотримуватися стандартних правил поводження і не забувати про безпеку. Будьте пильні, у країні процвітає шахрайство, дрібні крадіжки. Влада не радить подорожувати поодинці, залишайтесь разом з групою. Безліч законів і правових норм були створені на основі релігії, тому вкрай важливо поважати їхні звичаї, бути стриманим в прояв ніжних відносин. Не варто висловлювати свою думку щодо будь-якої релігії. Пам'ятайте про заходи збереження здоров'я, пийте лише бутельовану воду. Особливу увагу необхідно звернути на придбання сувенірів із хутра, шкіри та інших матеріалів, оскільки їх вивезення може бути заборонене. Відгуки про тур в Ефіопію тільки позитивні, тому можете сміливо насолоджуватися запланованою відпусткою.