Тури на Новий рік в Іран

Іран

Хто сказав, що новорічні свята повинні пройти за столом перед телевізором із банальними жартами і новорічними шоу? Тури на Новий рік в Іран доведуть будь-якому туристові, що стереотипи про святкування новорічного торжества відійшли на другий план. Завдяки таким турам мандрівники можуть відволіктися від щоденних турбот і міської метушні й відкрити для себе туристичний потенціал спадкоємиці великої Перської імперії. Перед туристами розгорнеться неймовірний комплекс природних пейзажів і визначних пам'яток, величні мечеті і мусульманські храми, унікальні архітектурні пам'ятки, незвичайна культура і традиції місцевого населення. Обов'язково варто відвідати легендарну площа Імама, зведений у 16 столітті палац Голестан, гробницю Накш-Рустам, де покояться 4-ри царі стародавньої Персії, чарівну мечеть Джамкаран. Крім цього, туристам рекомендується ближче познайомитися з культурою і традицією місцевих жителів, що дозволить краще зрозуміти особливості життя та побуту населення країни. 

Іранські традиції святкування Нового року

Народу Ірану пощастило вдвічі, адже Новий рік вони зустрічають 2 рази на рік. Перший традиційно разом з усім світом — 1 січня. Ніяких відмінностей або вагомих особливостей під час святкування першого новорічного торжества немає, тому іранці активно беруть участь у різних фестивалях, дарують один одному подарунки та заповнюють столи святковими стравами. Другий Новий рік — найпопулярніше і важливе свято для кожного громадянина Ірану. Традиційно його відзначають у день весняного рівнодення, і припадає торжество на 21 березня. Це особливий день, іменований Новрузом, з самого початку не мав релігійних зв'язків і тільки після появи Ісламу став символом духовності Ірану. Ще задовго до настання свята місцеві жителі починають підготовку, прибираючи власні будинки та вулиці міст, а також приводячи себе в порядок. Під час святкування люди виходять з будинків і розпалюють безліч багать по всьому місту, щоб позбутися від проблем і негативу, що накопичився за минулий рік. Святковий стіл обов'язково повинен складатися з 8 страв, що починаються на букву «Сін». Після цього іранці починають обхід друзів і родичів з взаємним обміном привітаннями та подарунками.

Де краще провести новорічні свята в Ірані?

Щодо місця проведення Нового року в Ірані, то в першу чергу туристам необхідно відштовхуватися від власних бажань і вподобань. Найчастіше під час святкувань мандрівникам організовують традиційні прийоми у гостинних місцевих жителів, а також намагаються максимально залучити іноземців до народних гулянь, щоб розкрити культурні особливості і традиції. Популярними напрямками в новорічні свята вважаються Тегеран, Шираз, Кум і Ісфахан.