Тури в Танзанію

Фотозвіти
Відпочинок у Танзанії

Завоювати серця багатьох людей своєю незвичайною природною красою і дивовижними пейзажами, цей край продовжує радувати любителів сафарі та пляжного відпочинку. Екскурсійні тури в Танзанію надають туристам унікальну можливість відвідати екзотичні місця східної Африки, пейзажі яких колись стали натхненням легендарного мультфільму «Король Лев». Путівка до Танзанії — це відмінний спосіб своїми очима побачити дивовижне розмаїття тваринного світу, насолодитися безкрайніми просторами національних парків і заповідників, підкорити вершину найвищої точки континенту. Подорож до Танзанії відкриває ряд неймовірних маршрутів досі не займаних людиною, здатних зачарувати кожного. Саме тут знімалися і знімаються більшість програм про тваринний світ, оскільки всіх представників місцевої фауни неможливо порахувати.

Поїздка в Танзанію: як дістатися?

Потрапити в головну «перлину» Африки не так просто, як здається на перший погляд. Кращим способом як дістатися з України та Києва в Танзанію є авіапереліт. Дістатися безпосередньо з Києва не вийде, тому необхідно буде зробити мінімум одну пересадку. Українські туроператори вважають за краще організовувати тури з перельотом через Амстердам, звідки можна долетіти до найбільшого міста Дар-ес-Салама. Також, популярним напрямком серед українських туристів є Київ — Стамбул — Аруша. Летіти до країни доведеться приблизно 9 годин, не враховуючи часу очікування стикування. В першу чергу, ціна на тур залежить від розважальної програми та кількості днів. Туристична поїздка до Танзанії може організовуватися групами. Хороший спосіб не пропустити найвизначніші пам'ятки — купити путівку до Танзанії, в яку включено відвідування всіх основних туристичних місць.

Віза і митний контроль

Для того, щоб потрапити на територію держави, українцям не потрібно заздалегідь подавати документи на оформлення візи. Дана процедура проходить прямо по прибуттю в міжнародний аеропорт у спеціальному офісі Департаменту міграції Танзанії. При собі обов'язково необхідно мати закордонний паспорт, зворотні квитки, видану та заповнену в літаку міграційну карту, лист здоров'я, що являє собою анкету про стан здоров'я туриста. Віза відкривається на 90 днів, збір становить 50 доларів. Митними правилами країни регламентовано заборону на ввезення/вивезення національної валюти, іноземна валюта підлягає декларуванню. Заборонено ввезення мисливської зброї без ліцензії, наркотичних речовин, порнографічних матеріалів. Для перевезення будь-яких виробів з дорогоцінних металів, каменів і матеріалів тваринного походження необхідно пред'явити товарні чеки.

Транспорт у Танзанії

Питання про переміщення по країні досі є одним із найбільш обговорюваних у країні. Місцевій транспортної системи далеко до ідеалу, тому подорожувати може бути проблематично. Основний транспорт у Танзанії, що дозволяє швидко дістатися до будь-якої точки країни — авіатранспорт. Внутрішнє авіасполучення добре налагоджено між усіма великими містами країни. Другим за популярністю способом подорожі є автобус. Будучи популярними, автобуси все ж залишаються найнебезпечнішим видом транспорту, оскільки місцеві водії практично не дотримуються правил дорожнього руху, а стан самих автобусів залишає бажати кращого. Якщо бюджет не підтискає, рекомендуємо орендувати автомобіль, самостійно обираючи маршрут прямування. Громадський транспорт в містах представлений маршрутками, між містами курсують невеликі автобуси.

Клімат

Як і в більшості країн Південно-Східної частини Африки, погода в Танзанії безпосередньо залежить від сезону. Територія країни розташована в субекваторіальному кліматичному поясі. У північній частині виділяють два сезони рясного випадання опадів — березень-травень, вересень-листопад. Південна частина піддається сильним дощам у період з листопада по квітень. Материкова частина характеризується сухим кліматом, узбережжя й острови — вологим, жарким. Середньорічна температура повітря на узбережжі становить +28 С, однак завдяки морському бризу спека відчувається не так сильно. Вода цілий рік тепла, температура води тримається на рівні +25 С. На рівнинах температура може опускатися до +20 С. Вибирати сезон для відвідування країни необхідно відповідно до пріоритетів. Північну частину найкраще відвідувати в період з липня по жовтень, західну — грудень-березень.

Кухня в Танзанії

Національна кухня країни сформувалася завдяки кулінарним традиціям місцевого населення. При цьому на узбережжі помітно вплив європейської кухні, а в районах Занзібару популярні рецепти арабської, перської кухні. Основний раціон складає м'ясо птиці та дичина. Свинина і яловичина зустрічається досить рідко лише в дорогих готелях і ресторанах. Також, популярними інгредієнтами є продукти рослинного походження, екзотичні фрукти, картопля та яйця. Невід'ємною частиною раціону є риба, яка мешкає в річках та озерах. Традиційним гарніром вважається «угалі» — подоба каші, зробленої з кукурудзяної муки. Спробувати з їжі в Танзанії потрібно делікатеси, такі як м'ясо антилопи, слона або крокодила, що подаються з банановим салатом. Також, необхідно покуштувати найпопулярніші страви chips mayai та nyama choma.

Головні пам'ятки Танзанії

Головною гордістю країни є національні парки та природні заповідники. Кожен турист може знайти, що подивитися в Танзанії відповідно до своїх власних уподобань. Обов'язковою до відвідування вважається найпопулярніше місце в Танзанії — «Серенгеті», де мешкає просто неймовірна кількість різних видів птахів і тварин. Крім цього, незабутніми пейзажами та світом тварин можуть порадувати заповідник «Нгоронгоро» і «Руаха». Наступною зупинкою туристів повинна стати візитна картка країни — Кіліманджаро, звідки відкриваються дивовижної краси пейзажі. Обов'язково потрібно відвідати друге за глибиною у світі озеро Вікторія. Пляжний відпочинок і дайвінг особливо гарні на острові Пемба, що зберіг свій первозданний вигляд. Трагічною пам'яткою країни вважаються печери Мангапвані, які колись були головною точкою работоргівлі.

Що варто знати про поїздку до Танзанії

Щоб туристична путівка в Танзанію пройшла на ура, рекомендуємо ознайомиться з деякою корисною інформацією. Перед поїздкою бажано зробити щеплення від лихоманки та малярії. Всю воду обов'язково потрібно кип'ятити, пити можна тільки добре запечатану бутельовану воду. У країні трапляється злодійство та крадіжки, а місцеві жителі можуть розібратися зі злодієм без поліції аж до летального результату. Населення привітне і доброзичливе, проте настійно рекомендуємо питати дозволу перед тим, як сфотографуватися та зайти в гості до танзанійців. Заборонені пластикові пакети, як і куріння в громадських місцях і парках. Відгуки про тур в Танзанії просто кишать радістю, задоволенням і емоціями, отриманими під час перебування в країні, так що не пропустіть свій шанс.